Konfeti

Yayınlanma Tarihi Tem 9 2012 - 7:57am Yazar PartiPaketi


Konfeti nedir? Kaç çeşit konfeti vardır? Nasıl kullanılır?
2 çeşit konfeti vardır. Türkiyede yaygın olarak tanınanı, havaya kağıt şeritler veya folyo kırpıntılar püskürten konfeti bombasıdır. Ancak her türlü davete şıklık katan dekor konfetileri de unutmamak gerek.
Masa Dekoru Konfeti 
Masa dekoru konfetiler düğünlerde, yemek ve çay sofralarında, açık büfelerde, servislerin arasına serpiştirilerek kullanılır. Özel şekil ve kesimli bu süslerin, davetinizin konseptini yansıtacak pek çok çeşidi PartiPaketi‘nde mevcuttur. Sofrayı şıklaştırmak, renklendirmek ve davet temanızı tamamlamak için idealdir. 1 paket konfeti 8 kişilik bir masayı dekore etmeye yeter. Üstelik davetliler bu konfetileri hatıra olarak toplamaya bayılmaktadır. Çocuklar da konfetileri toplayıp defterlerine yapıştırmayı, kitaplarının süslemeyi çok sever.
Masa dekoru konfetilerle yalnızca sofranızı değil hediye paketlerinizi, tebrik kartlarınızı ve davetiyelerinizin kapaklarını da süsleyebilirsiniz. Sürpriz hediye paketlerinizin, kartlarınızın içine
serpiştirebilirsiniz.

Konfeti Boması 
Konfeti bombası, karton bir tüpün içine hava ve tel ile sıkıştırılmış kağıt veya folyo şeritlere denir. Tüpün dibindeki kısım ok yönünde çevrilerek patlatılır. Konfeti bombası havai fişekler gibi barut vs içermez. Basınçlı patladığı için, patlatılırken yüze doğru tutulmaz; 60 derecelik bir açıyla havaya doğru patlatılır.
Konfeti bombaları eğlenceli olduğu kadar yönlendirici birer aksesuardır. Pasta üflenirken, parti sahibi mekana girdiğinde, gelin ve damat imza attığında, bir açılışta kurdele keserken… konfeti bombası patlatılır. Bu, buluşmanın en önemli anının gerçekleşmekte olduğunu gösterir ve alkış başlar! Konfeti bombası aynı zamanda fotoğraf çekimi için de harika bir fon yaratır. Havadan süzülen şeritler yavaş yağan bir kar gibi arka planı süsler.
Eskiden evlenen çiftlerin başlarına pirinç atılırdı, şimdi konfeti! Bunun için beyaz kağıt şerit içeren konfeti bombaları tercih edilmektedir. Bekarlığa veda partileri için kırmızı gül yapraklı konfeti bombaları, doğum günü ve diğer eğlenceler için ise renkli folyo şeritli olanlar önerilmektedir.
 

Yorum Yaz

You must be logged in to post a comment.