Cinsiyet Partisi: Kız mı geliyor, Oğlan mı???

Yayınlanma Tarihi Oca 18 2018 - 9:09am Yazar PartiPaketi

KIZ MI GELİYOR, OĞLAN MI?

CİNSİYET PARTİSİ
Doğuma girmeden yapılan baby shower yani bebeğe hoşgeldin partileri artık iyice yaygınlaştı. Şimdi yine Amerika’dan dünyaya hızla yayılmakta olan yeni bir kutlama var: Cinsiyet Partisi. Zahide’yle Yetiş Hayata programında da anlatılan bu hoş parti çok sevildi!
Cinsiyet partilerinin çıkış noktası: “Bebeğimizin cinsiyetini soğuk bir hastane odasında, doktordan mı öğrenmeliyiz? Sevincimizi o an ailemiz ve dostlarımızla kutlayamaz mıyız” derdi… Çocuklarının kız mı erkek mi olacağını kuru kuru öğrenmek istemeyen ana-baba adayları, heyecanlarını paylaşmak istediğinde bir “Cinsiyet Partisi” düzenliyorlar veya bunu yakın dostları veya aile bireyleri onlar için yapıyor!
Hele ki uzun yıllardır çocuk özlemiyle yanıp tutuşuyor, kız mı- oğlan mı farketmiyor diyorsanız cinsiyet partisi tam size göre!!!
PASTA RENGİYLE ÖĞRENİYORLAR
Çiftler, ultrason teknisyeninden bebeklerinin cinsiyetini kendilerinden gizli tutmasını istiyor. Cinsiyet bilgisi, çifte kapalı bir zarfta veriliyor. Oradan doğruca bir pastaneye gidiliyor. Bebeğin cinsiyetini, ebeveynlerden önce mahalle pastacısı öğreniyor. Kolları sıvıyor; pastanın içini çocuk erkekse mavi, kızsa pembe yapıyor. Dışını sarı gibi nötr renkte bir şeker hamuru ile kaplıyor.
Bu sırada evde parti hazırlıkları başlıyor… Yemekler yapılıyor, etraf mavi veya pembe balonlarla, garlentlerle, dekorlarla süsleniyor. Aile üyeleri ve arkadaşlar toplanıyor. Evde bir maç havası yaratılıyor; davetliler iki gruba ayrılıyor. Bir grup pembe kıyafetlerle ‘kız takımı’, diğeri mavi kıyafetlerle ‘erkek takımı’ oluyor. Tezahürat yapılıyor; cinsiyetin ne olacağına dair bahisler oynanıyor. Ve… pasta geliyor. Pasta kesilince içindeki renge göre alkışlar arasında bebeğin cinsiyeti kutlanıyor.

Ortamı nasıl mı hazırlarsınız? İşte önerilerimiz:

Öncelikle cinsiyet partisi temasının olmazsa olmaz ürünleri var: Tıklayın. Folyo banner, masa orta süsleri, asmalı süsler ve peçete.

Kutlamanın şekilen ve ortamın büyüklüğüne göre aşağıdaki ürünleri de katarak en sevimli ortamı yaratmak elinizde.

Kalp Kağıt Süsler, Beyaz/Pembe/Turkuaz Mavi
Yelpaze Kağıt Süsler, Beyaz/Pembe/Turkuaz Mavi 
Ponpon Süsler, Beyaz/Pembe/Turkuaz Mavi
Süs dalgaları mavi süs dalgası pembe süs dalgası  beyaz süs dalgası
Pembe kalp balon, pembe kalp folyo balon ve mavi kalp balon  açık mavi kalp folyo balon
K (kız) folyo balon ve E (erkek) folyo balon
Mavi ve pembe puantiyeli saten kurdeleler
Pembe hediye torbaları ve mavi hediye torbaları (Balonları bunlara bağlayabilirler veya içine peluş kağıt koyup tema dekoru olarak kullanabilirsiniz.)
Minik prens konfeti ve minik prenses konfeti (Masanın üzerine, pastanın etrafına karışık serpiştirilir.)

Pembe plastik servis ve mavi plastik servispembe kağıt tabak ve mavi kağıt tabak
Boncuk mavi ve şeker pembe fener dizisi

Hayırlı olsun!!!