Bekarlığa Veda!

Yayınlanma Tarihi Nis 2 2012 - 5:30pm Yazar PartiPaketi
Ağlayarak gelin olmanın devri çoktan kapandı. Şimdi herkes eğlenerek evleniyor! 
Siz de en yakın arkadaşlarınızla bir Kına Gecesi veya Bekarlığa Veda partisi düzenleyecekseniz mutlaka önerdiğimiz ürünlere göz atın. Son zamanların popüler gece mekanları Nahide ve Beirut’un tüm gelin müşterileri gibi siz de duvaktan yaka rozetine, şişme damattan konfeti bombasına herşeyi PartiPaketi’nde bulacaksınız. 
Büyüyen öpücük, Voodoo bebekleri, alyans konfeti, esprili mumlar ve hınzır pastalar da partinize renk ve eğlence katacak. Bekarlığa veda gecesinde şeytanlaşmak değil de melekleşmek isteyenler için melek hareleri, romantik dekorlar ve sofra setleri de mevcut tabii. Karar sizin… Allah bir yastıkta kocatsın! 🙂
Bekarlığa Veda Partisi nasıl kutlanır? 
“Düğün hazırlıkları arasında bir de bekarlığa veda partisi ile uğraşamam!” diyorsanız üzülmeyin; zaten bu organizasyonu gelinin en yakın kız arkadaşları yapar; gelin adayı sadece parti mekanına gelir ve eğlencenin tadını çıkarır.
Öncelikle partinin konseptine uygun mekan seçilir. Kızlarla pijama partisi, bir lokalde danslı eğlence, bir müzikli lokantada grup yemeği veya hamam sefası son zamanların popüler Bekarlığa Veda partisi tercihlerinden.
Ardından mekanın nasıl süsleneceğine karar verilir. Parti dekorları, folyo balonlar, masa orta süsleri, konfetiler, banner’lar en çok tercih edilen dekorlardır.
Kostüm aksesuarları seçilir. Bu aksesuarlar bir bekarlığa veda eğlencesinin olmazsa olmazıdır. Duvak, rozet, jartiyer, vücut bandı, şeytan tacı, melek tacı, asa gibi parti malzemeleri tüm konuklara dağıtılır ve partiye büyük eğlence katar. Üstelik resimlerin daha güzel çıkması da garantidir! Bu resimler daha sonra Facebook’da gururla sergilenir 🙂
Mekana göre eğlenceliklere karar verilir. Mekan müsaitse, örneğin kutlama evde ise Bekarlığa Veda oyunları ve pinyata işin içine bolca kahkaha katar. Özellikle de pinyata “hınzır” hediyelerle doldurulduysa. Buna uygun pinyataları PartiPaketi’nin Kırmızı Noktalı Ürünler kısmında bulabilirsiniz.Kına Gecesi nasıl kutlanır? 

Gelinin ailesi tarafından düzenlenen Kına Gecesi, en eski İslam adetlerinden biridir. Genellikle çarşambayı perşembeye bağlayan gece yapılır. Geceye oğlan evi, akraba ve komşular da davet edilir. Oğlan evinden birkaç kadın, bir çanak içinde karılmış veya toz halindeki kına ile 2 mumu kız evine götürürler. Kızlar gelini öven maniler söyleyerek geceye neşe katarlar. Bu manilerle gelin kızı ağlatmak büyük maharet kabul edilir. Gelinin avuçlarına, parmak uçlarına ve ayağının baş parmağına kına yakma adeti vardır. Kına yakıldıktan sonra, her kadın kına tepsisine hediye para koyar. Toplanan bu para gelin kıza harcanır.
Kına Gecesi malzemeleri için tıklayın.

Bekarlığa Veda Partisine özel dekorlar, süslemeler, sofra setleri ve aksesuarlar
Bekarlığa Veda tema ve malzemeleri için tıklayın.Bekarlığa Veda Partisine özel kurabiye ve pastalar
Gelin ve Damat Kurabiye 
Gelinlik Kurabiye 
Smokin Kurabiye
Aşk Yemini Pasta
Smokin Pasta
Evin Reisi Pasta
Kalp Kalbe Pasta
Yaramaz Bey Pasta

 

Esprili Bekarlığa Veda hediyeleri
Vudu bebekleriyle “Siz ne derseniz o olur”!

Afrika geleneklerinde büyü bebeği anlamına gelen “Vudu bebekleri”nin en esprili hali şimdi “aşk”, “intikam” ve “eski sevgililere” özel, hediyelik ambalajında! Aşkın en büyüğünü hakedenlere; bir zamanlar sevilmiş, sonra sırtından hançerlenmişlere; eski sevgilisine ahh çektirmek isteyenlere özel üretilmiş bu esprili bebekler, harika birer Bekarlığa Veda veya düğün hediyesi.
Peluş oyuncaklar
Aşk Mahkumu, Aşk Delisi, Aşk Şeytanı gibi peluş hediyelikler hem gülümsetir, hem kalıcı olur. Aşık kişinin karakterine göre seçim yapmayı unutmayın 🙂
Bekarlığa Veda Eğlence Kiti ile evlenecek çiftlere düğün stresini unutturabilirsiniz.
Kelepçe hem hınzır, hem komik bir hediye. Tabii işin espirisini anlayanlara. Pakete “Sen de aşkın tutsağı oldun!” yazılı bir kart iliştirip hediye etmeyi unutmayın.
Gelin ve Damat Şişe Giysisi düğün öncesinde vermek için ideal bir hediye. Kadehleri hayat boyu mutluluk için kaldırırken tam aradığınız dekoru yaratır.

Yorum Yaz

You must be logged in to post a comment.